Entel Bülten

Pazar günü yayınladığımız Entel Bülten’de ukalalık edelim derken baltayı taşa vurmuşuz. Pazartesi sabahı da Ziyaver bey dostumuz pek şık bir not ile bize bildirmiş.Şöyle ki;

‘Zagorperestler isyanda’

“iyi haftalar değerli arkadaşlar;

Zagor sehven kaptan swing olarak takdim edilmiş; bilginize. en kısa zamanda görüşmek dileğiyle,

bâkî selâmlar…

Ziyaver Şencan”

Kendisine müteşekkiriz. Öncelikle bizim metinlerimizi, bizi adam yerine koyarak, okuduğu için. Ve tabii ki en doğruyu en güzeli ortaya koymak konusunda özeni için. Tüm Zagorseverlerden özür dileriz. Belki affederler ümidi ile bir orijinal Zagor kapağı paylaşıyoruz.

Entel Bülten nerede ise on yıla yakın bir süredir farklı isimler ile ama benzer muhteviyat ile yayınlanıyor. Kitap, sanat, koleksiyonerlik ve koleksiyonlar, kültürel olaylar veya kurumlar ile ilgili yazılar haberler, güncel müzayede haberleri, yerel ve evrensel olmak çabasıyla, biraz esprili biraz cıvık ancak haddini aşmamaya özen göstererek bir şeyler yazıyoruz. Akademik bir bilmişliğimiz yok, iddiamız hiç yok. O konuda ciddi dergiler girişimler yayınlar vardır ve hiçbir şekilde onlarla karşılaştırmıyoruz kendimizi. Bazı şeyleri araştırıp öğrenmek ve paylaşmakla başlıyoruz, ve öyle devam ediyoruz. Bu konuların dışına çıkmayı düşünmüyoruz, arzu edenin yazısını görselini, kafamıza yatarsa yayınlıyoruz. Politik yazılar yayınlamıyoruz, konularımız ile ilgili malzemeyi gönderenlere teşekkür ediyoruz. Bazen kaynak vermeyi unutuyoruz; ayıp ediyoruz.

Bazen tatsız mesajlar alıyoruz, canımız sıkılıyor: ama unutuyoruz hemen. Bazen yanlışlıklarımız için uyarı geliyor; başımızın üstende yeri var. Bazen güzel teşekkür ve takdir mesajları alıyoruz; Vallahi çok hoşumuza gidiyor. Bazen dalga geçen mesajlar alıyoruz, onlar da hoşumuza gidiyor. Hep biz dalga geçecek değiliz ya!

7,000 e yakın e posta adresi var sistemde kayıtlı. Tümü yıllardır elle toplanmış, hiç biri başka bir kaynaktan aktarılmamış; satın alınmamış. Ya bize gelen mesajlar kayıda alınarak ya form doldurulmuş, veya kurumsal ilan edilmiş adreslerden müteşekkil bir liste. Bu mesajların sağlıklı ulaşması için uluslararası bir sistemden USD bedeli karşılığı hizmet alıyoruz.

Aynı sistem üzerinden kendimizin veya bazı kurumların tanıtım mesajlarını gönderiyoruz. Bu hizmet için küçük de olsa bir ücret talep ediyoruz. Bu tanıtımların hedef kitlemizin ilgi alanı içinde olmasına özen gösteriyoruz, mesela güvercin mezatı veya arıtma tesisleri ihaleleri yayınlamıyoruz.

Bu yayınlarımızın aydınlatıcı, bilgilendirici olduğunu biliyoruz, çünkü sistem bizi hangi linklere tıklandığı bakıldığı konusunda istatistiki bilgiler veriyor.

Bir kaç noktayı belirtelim ve ricalarımızı sıralayalım:

1) Yukarıda bahsettiğimiz sistem üye sayısına göre bizden ücret alıyor. Eğer sizin ilginizi çekmeyen gönderimler alıyorsanız derhal üyelikten ayrılınız, çok basit olduğunu biliyorsunuz. Ancak şunu belirtelim, sadece Entel Bülten gelsin düşüncesiyle bir tanıtım mesajı geldiğinde listeden çıkarsanız bir daha hiç mesaj almazsınız ve sizi bir daha bizim listeye ilave imkanımız yok; sistem e-posta adresinizi kabul etmiyor. Alıcının müracat ederek kaydolması gerekiyor. Sebebi tabii ki, spamı önlemek ve göndericilerin devamlı istemeyenlere sırnaşmalarını önlemek. Yani; hoşlanmıyorsanız, bu konular ilginizi çekmiyor ise lütfen aşağıdaki unsubscribe düğmesine tıklayınız.

2)Lütfen spam olarak işaretlemeyiniz. Biz sizi satış yapmak için kovalamıyoruz, veya taciz etmiyoruz. Spam işaretlenmek üzücü. Onun yerine bize, bir daha gönderme kardeşim mesajı gönderin razıyız.

3) Aşağı kısımda internet sitemize yüklenmiş olan kitaplarımızdan seçki yapıyoruz. Bir göz atarsanız ne ala. Hatta alım yaparsanız ali-ül ala (var mı böyle bir tabir?) Emsal fiyatlara göre ehvendir.

4) Hoşlandığını bültenlerimizi dostlarınız ile paylaşabilirsiniz. Hatta çok iyi olur. Bilinirliğimizi arttırmak, daha çok kişiye ulaşmak bizim için önemli. Aslında her bülteni paylaşırsanız şahane olur.

5)Her zaman hata yapma ihtimalimiz var, bilgi ve usul olarak. Hoşgörünüze sığınmak boynumuzun borcu! Ancak politika ve tartışma ortamında bulunmak kat’iyen arzu etmiyoruz. Her türlü uyarı ve takdir mesajı bizi sevindiriyor.

6) Bültenlerimizi Pazar günü yayınlamaya özen gösteriyoruz. Ayrıca hafta içi de kitap ve müzayedeler ile ilgili tanıtım göndereceğiz. Buları okuyup incelemenizi tabii ki arzu ederiz.Ancak canınız çekmiyorsa, silin, ama listeden çıkmayın. Yukarıda anlattığımız gibi, sizi tekrar listeye almak deveye hendek atlatmak seviyesinde. Bir çok abilerimiz ‘niye kesildi senin bültenler?’ diye soruyor. Sonra biraz kurcaladığımızda bir şekilde listeden çıkmış olduklarını anlıyoruz.

7)Lütfen gmail ve benzeri e-posta sistemlerinde bültenlerimizin Tanıtım veya reklam bölümlerinde kalmamış olduğuna emin olunuz. Size Antalya’da veya Barclona’da ucuz veya lüx (bir de böyle yazarlar hem x hem de ü harfiyle di mi?) tatil önermiyoruz. Keyifli sohbet ve bilgi ve paylaşımı bila-ücret sunuyoruz.

Shopping Cart
Scroll to Top