Botokslu Develer

Öncelikle özür dileriz, böyle bir mesaj kapağı yaptığımız için. Ancak iki sebebi var: Bir: ilgi çekmeye çalışıyor olabiliriz. İki: hep batıdan kitap kütüphane filan haberleri veriyoruz. Kardeşim biraz da doğuya dön bak diyenler oldu. Biz de dönüp baktığımızda içiniz karartmamak için böyle bir haberin yorumunu yapalım dedik.

Efendim, Suudi Arabistan’da deve güzellik yarışmalarında bir sıkıntı ortaya çıkmış New York Times’in haberine göre. Utanmadan sıkılmadan botoks tatbik ediyorlarmış develerin dudaklarına ve yanaklarına. Olacak iş mi? On iki yarışmacı diskalifiye edilmiş son yarışmada. Utanç verici.

Sebeb niye diye biraz kurcaladığımızda, tahmin edebileceğiniz gibi altından ekonomik şeyler, yani ciddi mükafatların cazibesi. Rumah kentindeki Kral Abdülaziz yarışmasının toplam mükafat miktarı 57 milyon dolar yani 215 milyon Suud Riyali. Deveci olun da gelin tutun kendinizi. Mecburen elde şırınga sarılırsınız devenin boynuna. Botoks da kafatasını şişirdiği için her gören ‘vay, ne güzel kocaman bir kafa ve kocaman sarkık dudaklar’ diyormuş.

Şöyle toparlayalım: bölge savcısı 12 deveyi müsabakadan çıkardıktan sonra basına yaptığı açıklamada: ‘Develer bizim milli servetimizdir’ buyurmuş.

Yukarıda geçen yılın şampiyonu, kutlamalar esnasında adet olduğu üzere safran ile yıkanırken görülüyor.

Botokslu develer ile ilgili New York Times makalesi için lütfen tıklayınız
Shopping Cart
Scroll to Top